Mascot – modne ubrania

Porady na temat mody, bielizny i odzieży

Bieganie dla przyjemności: jak się przygotować?

Ludzie biegają od zawsze. Najpierw było to związane z instynktem przetrwania – albo uciekniesz przed bestią z wielkimi zębami, albo nic z Ciebie nie zostanie. Później zaczęto biegać, by dotrzeć na miejsce przed innymi, a słynny Maratończyk do dzisiaj jest symbolem jednej z najpopularniejszych form biegu. Kiedy bieganie stało się konkurencją olimpijską, to wiadomo było, że prędzej czy później zostanie również formą rozrywki. I tak właśnie się stało. Ludzie mają obecnie wystarczająco dużo wolnego czasu, żeby móc biegać dla własnej satysfakcji. Mimo że kiedyś po prostu zaczynało się szybciej przebierać nogami, dzisiaj warto się odpowiednio przygotować.

Legginsy sportowe

 

Zacznij od wybrania odpowiedniego obuwia. To najważniejszy element stroju każdego biegacza. Jeśli zdecydujesz się na zbyt ciężkie lub niewygodne buty, o zbyt twardej lub miękkiej podeszwie, to możesz nawet uszkodzić sobie nogi lub kręgosłup! Wybierz buty sportowe, przeznaczone do biegania, które nie będą zbytnio obciążać Twoich stawów.

Kolejnym istotnym elementem stroju są legginsy sportowe. Dobrze dopasowane do nóg, elastyczne i wygodne sprawią, że nic nie będzie Cię obcierało ani rozpraszało podczas biegu. Możesz wybierać spośród wielu znanych marek i kolorów, tym bardziej że damskie legginsy mają szczególnie szeroką gamę kolorystyczną (chociaż ostatnio męskie niewiele im ustępują).

Na górę załóż coś wygodnego i oddychającego. Możesz zdecydować się na koszulkę termiczną lub bawełniany T-shirt czy podkoszulek. Gdy jest chłodniej, załóż bluzę, najlepiej z kapturem, by w razie potrzeby móc również ochronić głowę.

Bieganie powinno sprawiać przyjemność, a odpowiednie przygotowanie tylko spotęguje to uczucie.