Mascot – modne ubrania

Porady na temat mody, bielizny i odzieży
Jak nosić T-Shirt – stylowe sposoby na koszulkę

Jak nosić T-Shirt – stylowe sposoby na koszulkę

Zwyczajny T-Shirt to ubiór, który na ogół nie kojarzy się z finezją. Zakładamy go, gdy nie zamierzamy się wyróżniać ani szczególnie dobrze prezentować. Nic nie stoi jednak na przeszkodzi, by bawić się koszulką jako elementem ubioru, tworząc z niej nie nudnawe tło, ale nawet element centralny. W jaki sposób można ciekawie nosić koszulkę, jaki model wybrać i jak go zestawić, by w tym z pozoru najprostszym ubraniu czuć się wyjątkowo i interesująco? Oto kilka inspirujących podpowiedzi.

 

Zawiąż, podwiń, wyszyj

 

Zwyczajna koszulka w jednolitym kolorze to wielkie pole do popisu – można ją podrzeć, podwinąć rękawy, związać w supeł na brzuchu lub na biodrze, naszyć coś na nią lub namalować. W ten sposób powstają wspaniałe, jedyne w swoim rodzaju ubrania, koszulki dla par, T-Shirty wyrażające hobby, nastawienie do życia czy wykonywany zawód… A co, jeśli nie czujesz powołania do ubraniowych przeróbek? Rozejrzyj się i wybierz coś niebanalnego w stale rosnącym asortymencie. Zainspiruj się sposobami, na jakie inni noszą koszulki.

Koszulka dla dwojga - par

Wyraź siebie z pomocą… nadruku

 

Bardzo dobrym sposobem na ożywienie „nudnej” koszulki jest użycie jej do wyrażenia siebie. Powiedz z pomocą ciekawego nadruku, jakiego lubisz malarza, jakie jest twoje ulubione zwierzę, z jakim cytatem się utożsamiasz. Dobrze dobrana koszulka może umilić dzień, zmotywować, zakomunikować coś innym ludziom. T-Shirty podkreślające osobowość czy hobby to nie tylko oklepane czy humorystyczne nadruki, ale też bardzo szeroka gama rozwiązań artystycznych, intrygujących, przykuwających wzrok. Z kolei zgrany tandem może podkreślić swój związek z pomocą coraz popularniejszych i modnych koszulek dla par. Takie T-Shirty są zwykle identyczne, różnią się tylko krojem lub wariantem zamieszczonego na nich hasła. Niezwykle ciekawie wygląda cytat urwany w połowie i dokończony na koszulce drugiej osoby lub fragmentaryczny rysunek. To oryginalny, zabawny sposób na podkreślenie faktu, że jesteście razem. W coraz bogatszym asortymencie można też wybrać takie koszulki dla par, które idealnie pasują do waszego gustu.

 

Nie na każdą okazję?

 

Koszulki nie nadają się na każdą okazję – to oczywiste. Raczej nie zakładamy ich na ślub czy spotkanie biznesowe przebiegające w bardzo oficjalnej atmosferze. Warto jednak zauważyć, że dobrze dobrana koszulka może nieco zniwelować oficjalny charakter stroju. Sportowa marynarka, spodnie chino i biały T-Shirt to połączenie już niemal kultowe. Z kolei panie mocniej eksperymentują z krojem – asymetria, mocno wykrojony dekolt czy plecy w koszulce założonej do spódnicy ołówkowej to bezpieczny, a przy tym ciekawy smart casual. Z kolei koszulki dla par w stonowanej kolorystyce i z subtelnym hasłem mogą stanowić świetny wybór na niezobowiązującej imprezie.